Dentysta czy stomatolog? Kraków czy inne miasto?

Dentysta czy stomatolog? Kraków czy inne miasto?

Wiele osób stojących przed koniecznością podleczenia zębów gnębią liczne wątpliwości. Jedna z nich ujawnia się w pytaniu: czym różni się dentysta od stomatologa? Kim właściwie jest stomatolog? Kraków to miasto, w którym funkcjonuje www.dentalpark-krakow.pl . Pracujący w nim specjaliści na swojej stronie internetowej w przystępny, jasny sposób udzielają odpowiedzi na najczęściej nurtujące pacjentów pytania.

Otóż okazuje się, że lekarz – dentysta jest dokładnie tym samym, czym lekarz – stomatolog. Kraków obfituje w gabinety, z których jedne opatrzone są szyldem „lekarz – stomatolog”, a inne „lekarz – dentysta”. Zróżnicowana nomenklatura stanowi przyczynę dezorientacji pacjentów. Nie powinni się jednak oni zamartwiać nazewnictwem, które – jak się okazuje – oznacza dokładnie to samo.

Kolejną zagwozdką zainteresowanych leczeniem dentystycznym jest to, w jakim mieście najlepiej udać się do lekarza, jakim jest stomatolog. Kraków? Warszawa? A może mniejsza miejscowość? Bez wątpienia Kraków okaże się rozwiązaniem równie dobrym, jak każde inne miasto. Wszystko zależy od tego, gdzie na stałe przebywamy i gdzie ewentualnie łatwo nam dojechać. Ważne jest, by stomatolog, który będzie nas leczył, posiadał dobre opinie i cieszył się niesłabnącym zaufaniem swoich stałych pacjentów.

Comments are closed.